SZACHY GLADIATOR
z autografem mistrza szachowego
JANA KRZYSZTOFA DUDY; 2023

Łukasz WICIARZ;  

SZACHY GLADIATOR z autografem mistrza szachowego – JANA KRZYSZTOFA DUDY; 2023

Szachownica: 60 x 60 cm;  figury szachowe: 16 cm 

Figury szachowe rzeźbione z drewna lipowego, patynowane, obciążone, podklejone filcem; kaseta z szachownicą intarsjowana fornirem, wewnątrz wyłożona  filcem. 

Ed. 1/1

Łukasz Wiciarz od kilkunastu lat prowadzi pracownię rzeźby w drewnie gdzie powstają wyjątkowe, tworzone z pasją ręcznie rzeźbione szachy. Znajdują się one w wielu kolekcjach  na całym świecie, jeden z egzemplarzy jest w posiadaniu Gordona Matthew Sumnera znanego jako Sting. Na szachach tworzonych w Krakowie przez artystę grają mistrzowie w tym Jan Krzysztof Duda –  polski szachistaarcymistrz od 2013 roku. Zwycięzca Pucharu Świata FIDE w 2021 roku. 

Prezentowane szachy powstały specjalnie na aukcję dla TEAM KRAKÓW ich kolorystyka jest nawiązaniem do flag Polski i Ukrainy, misternie wykonane w jedynym wyjątkowym egzemplarzu szachy zostały opatrzone autografem polskiego arcymistrza szachowego Jana Krzysztofa Dudy będącego najwyżej kiedykolwiek sklasyfikowanym Polakiem w światowym rankingu FIDE we wszystkich kategoriach. 

Fundacja TEAM KRAKÓW, pomaga uchodźcom z Ukrainy którzy przebywają w Krakowie oraz cywilom którzy nadal pozostali na terenie Ukrainy. Wspierają między innymi szpitale, domy dziecka, sierocińce, domy opieki. Organizują transporty humanitarne tam gdzie jest największa potrzebna jak Mikołajów, Chersoń, Charków, Region Bachmut itd. Wspierają też ośrodki które zajmują się przesiedlonymi ludźmi, którzy wszystko stracili.

Do tej pory fundacji udało się przekazać potrzebującym w Krakowie jak i przewiesić do Ukrainy ponad 200 ton pomocy humanitarnej.

Oprócz tego pomagają w ewakuacji ludzi z Ukrainy. Do tej pory udało się ewakuować ponad 200 osób.

 

Cel licytacji:

cała uzyskana kwota z licytacji zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom przebywającym w Polsce jak i na terenie Ukrainy. Priorytetem są dzieci osierocone w wyniku działań wojennych. Za pozyskane fundusze zostaną zakupione: żywność, artykuły szkolne, środki medyczne, zabawki, obuwie, artykuły higieniczne.

Oferta

Informacje

Kontakt