Iwo BIRKENMAJER (ur. 1955), Dekonstrukcja 1220; 2022

Cena: 25 000 zł

olej, akryl, szlagmetal, złoto; 140 x 100 cm
sygn. L d: Iwo B 2022
sygn dat i opisany na odwrocie: IWO BIRKENMAJER/ ,,Dekonsktrukcja 1220”/ 140 x 100 cm, olej, szlagmetal/ Akryl/ 2022/ IwoB2022

Malarz, rzeźbiarz, pastelista, rysownik, poeta. Jego dzieła powstają w Krakowie i w Wiedniu. Studiował filologię klasyczną na UJ i konserwację zabytków na UMK w Toruniu. Brał udział w trzech wyprawach polarnych. Należy do Związku Artystów Plastyków okręgu Krakowskiego. Artysta wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą między innymi w XIX, XX, XXIV Premio Firenze czy Nagroda „Złota Rama” na wystawie „Mały Format” w Krakowie. Jego prace prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i na świecie. Prace artysty wzbogacają zbiory wielu kolekcji między innymi w Polsce, Francji, Holandii, USA czy Wielkiej Brytanii.
W swoich pracach malarskich Iwo Birkenmajer swobodnie sięga do przeszłości przetwarzając ją na współczesny język malarski. W dziełach stosuje metafory, przenośnie, symbolikę. Komunikuje się z odbiorcą przedstawiając własne wizje i spostrzeżenia pozostawiając jednak swobodę interpretacji i nie oczekując odczytania własnych wizji artysty. Jego prace są emocjonalne czasem niełatwe w odbiorze a mimo trudnych tematów piękne. Dzieła Iwo Birkenmajera mają moc sprawczą pochłaniania uwagi odbiorcy wydobywając z niego własne wrażenia, uczucia, tęsknoty.

Oferta

Informacje

Kontakt